Khaniff İslam Öğretisine hoşgeldiniz…

Selam ve selam sevgideğer okurlar, 

İslamiyet 14 asırdır klasik anlayışla atalarımızdan bize ulaşmıştır. 14 asır boyunca sayısız din alimi ve bilgini bize şeklen, taklidi ve nakli olarak islamiyeti yaşatmıştır.

Algılamadan, sorup, sorgulayamadan anlamadığımız sadece büyük din alimlerimizin anlayacağı fakat hiçbir zaman anlatamayacağı bir din algısı;

Hans von Aiberg ilk defa 1980'li yıllarda yazmış olduğu Arz'dan, Arş'a serisi kitaplar ile ilme dayanarak haber verdiğinde; İslamiyet yeni bir vizyona kavuşarak, bilimsel bir din anlayışı o yıllarda Hans von Aiberg'in başta kitapları, canlı sohbetleri, radyo diyaloglarına, nail olmuş insanlarca benimsenmeye başlamıştır. Böylece Hans von Aiberg Dünya Tarihinde İlk kez ve tek olarak İslamı  bilime dayanarak yorumlamaya başlamış ve "Hanif Din" mesajlarını daha 80'li yıllarda vermişti.

2001 yılında okurları tarafından oluşturulan web platformlarına davet edildiğinde gerek mail yazışmalarıyla gerekse okurlarıyla irc sohbet kanallarında buluşurak Khaniff İslam'ı soran, sorgulayan okurları mutmain oluncaya kadar sonuna kadar Kur'an'a dayalı olarak açıklamıştır. 

İşte Haniff'liğin miladı böyle başladı; Okurları zaman içinde; sorgulayarak, araştırarak, tahkiki olarak aklen ikna oldukları Kur'an'dan Haniff İbrahim Milleti olarak "Ali İmran/104" mealince klasik islam anlayışından ayrıldılar. 

Bu site Khaniff İslam Öğretisi manifestosunu içermektedir. Khaniff İslam'ın Kur'an'daki detayları dünyada ve tarihte ilk kez ve tek olarak sitemizden insanlığa açıklanmaktadır. 

 "Rabbim,  ilmimizi ziyadelendir" (Ta-Ha/114) 
"Rabbim, ilmini artırdıklarının sayısını da artır"
Amin, amin…


brain hologram in iron man 3 3d with guy pearce

Önce Okumak; (Vira Bismi Allah İkra!)

Akıl en büyük nimettir. Allah'ı tanıyan para-kozmik olguya akıl denir. Aklın görevi BİLİM yaparak KAYNAĞINA rücu etmek, yani ALLAH'ı bilmekten ibaret olan TEK GÖREV = KULLUK. Aklın görevi ALLAH'ı "Oku"maktır. Bilgisayar da CD'yi Disketi oku-muyor mu? Akıl = Bilgisayar ise Okunan CD = BİLİM'dir

Kulluk borcu; İlahi Misyon


cocuk-ev-odevi

Haniflik ayetleri

"Ey iman edenler, bir daha iman edin" şimdi… İşte şimdi temizlendiniz. Allah'ını seven, şu Kur'an'a DOKUNSUN, OKUSUN. O bir muska değil, elektrik kaçağı değil. O sizi çarpmaz. Onun adı "OKU" (Kur'an = Okunacak şey demektir. Kurra = Kur'an okuyan / hafız vb. Kelime kökü Karaa ve Emir kipi halinde adı İKRA = OKU).

Okuyucuya ödev – Öncelikli Görev


Akıl ne işe yarar?

1474609_613479592021515_1772449336_n

Akıllı insan, tüm "Ya Eyyühelleziyne amenü…" ile başlayan ve "Salih ameller" diye sayılan ve Takva elbisesi giyen insan olmakla başlar."Rabbi zıdni ilmi" diyerek akıllı insan olmaya niyetlenir. Akıllı insan merhamet (Allah'tan alınan rahmet) ile donanır (takva elbisesi) ve buna bir deBİLİM denen "Allah'ı bulma-bilme borcunu" ekler.

Akıllı insanın yanılması son derece zordur. Akıllı insan çok bildiğinden AZ yanılır. (Atasözünün tersi). Önemli olan da az yanılmak değil midir? Akıllı insan aklını KUL gibi değil, "Allah'ımızın, Yaratanımızın AKLINDAN NE GEÇİYOR" diye sorgulayan insandır. Allah'ın "AKLINDAN" ne geçiyor???

Akıl nedir?


 

Yorumlar